Casa Vacanze Villa Rosa Mondello

  • 60 m²
  • 1 sovrum
  • 1 badrum

Casa Vacanze Villa Rosa Mondello Palermo med 1 sovrum, som ligger inom 6 minuter till fots från Mondello strand, är perfekt för upp till 5 gäster.

Utsikten över trädgården och omgivningen gör din vistelse komplett. I badrummet finns även en bidé, en separat toalett och en dusch. Gästerna kan också njuta av bekvämligheten med hårtorkar.

Gästerna är välkomna att förbereda måltider i ett minikök. Det finns också matplats. I köket finns även te-/kaffebryggare, kylskåp och ugn. Restaurangen Pizzeria Panarea, som serverar italienska specialiteter, ligger mindre än 50 meter bort.

Den här villan med 1 badrum har ett behändigt läge endast 200 m från Grotta dell'Olio och inom några kvarter från busstationen Cavarretta - Saline. Gästerna kan besöka Monte Pellegrino, som ligger inom 4 km från denna villa, eller kolla in Riserva di Capo Gallo, som ligger cirka 25 minuter bort till fots. De närliggande turistattraktionerna inkluderar också Riserva Naturale Capo Gallo, som ligger mindre än 6 minuter bort till fots. Tågstationen Palermo centralstation är belägen cirka 11 km bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Casa Vacanze Villa Rosa Mondello Palermo
Surfinia'S Home
Mobilpris

Surfinia'S Home

9.7
Exceptionellt 77 recensioner
309 m från boendet
USD 136 USD 122
per natt
Mondello Casa Mare Lilly
Mobilpris

Mondello Casa Mare Lilly

8.3
Väldigt bra 16 recensioner
377 m från boendet
USD 348 USD 313
per natt
Charming Holiday Home In Palermo
Mobilpris

Charming Holiday Home In Palermo

8.8
Fantastiskt 7 recensioner
389 m från boendet
USD 177 USD 159
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Palermo Flygplats
    24 km

    Tågstationer

    Notarbartolo Train Station
    8 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Gratis parkering

    Matställen

    • Picknickområde/bord

    För barn

    • Barnsängar

    Fritid

    • Solterass
    • Trädgård

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uteplats
    • Terrass
    • Trädgårdsmöbler
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt

    Husdjur

    • Husdjur tillåtna

    Viktig information

    Incheckning: från 12:00 till 22:00
    Utcheckning: från 06:00 till 10:00
    Licensnummer19082053C245370,IT082053C2B6CKFKZH
    Vanliga frågor
    • ❓
      Vilka populära sevärdheter ligger nära Casa Vacanze Villa Rosa Mondello?
      Du kan besöka Mondello strand som ligger i närheten av Casa Vacanze Villa Rosa Mondello.
    • ❓
      Vilka är de viktigaste sevärdheterna under vistelsen på Casa Vacanze Villa Rosa Mondello?
      När du bor på Casa Vacanze Villa Rosa Mondello bör du inte missa Palermos viktigaste landmärken, som Grotta dell'Olio och Riserva di Capo Gallo, som ligger inom 5 respektive 25 minuters promenad.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Palermo Flygplats
    24 km

    Tågstationer

    Notarbartolo Train Station
    8 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Casa Vacanze Villa Rosa Mondello Palermo

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng